Konto bankowe

W dzisiejszym świecie posiadanie konta bankowego jest niezbędne. Większość płatności jest dokonywana bezgotówkowo, a zapłatę za pracę zazwyczaj otrzymujemy przelewając pieniądze na konto bankowe. Z tego artykułu dowiesz się, jak otworzyć konto bankowe online. Poznasz różnorodne metody uwierzytelniania i formy podpisywania umów o prowadzenie rachunku bankowego.

Konto bankowe

Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że otwarcie rachunku bankowego stało się proste i łatwe. Nie musisz już stać w kolejce w oddziale banku. Konto bankowe możesz otworzyć bez wychodzenia z domu.

Jak otworzyć konto bankowe online

Najpierw musisz zadać sobie pytanie, jakiego rodzaju konta bankowego potrzebujesz. Nie wszystkie konta są sobie równe. W ofercie banku można znaleźć rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe, tzw. ROR, a także typowe rachunki oszczędnościowe i lokaty bankowe.

Zakładając, że potrzebujesz konta bankowego do codziennych rozliczeń, przelewów i płatności w sklepie, będziesz potrzebować konta osobistego, a mianowicie ROR. Takie konto możesz bez problemu uruchomić w Internecie bez wychodzenia z domu.

Cały proces możesz rozpocząć od wypełnienia krótkiego wniosku na stronie wybranego banku. Następnie wchodzisz w fazę weryfikacji tożsamości i podpisywania umowy.

Umowę możesz podpisać w obecności kuriera wysłanego przez bank, ale możesz też otworzyć konto bankowe online bez kuriera.

Do tego warto skorzystać z konta bankowego w aplikacji mobilnej. Nowoczesny telefon komórkowy, tzw. smartfon, posłuży do skanowania dokumentów tożsamości i robienia zdjęć twarzy, tzw. selfie.

Konto utworzone przez aplikację mobilną banku można aktywować zaraz po zakończeniu całego procesu. Dzięki temu możesz otworzyć konto w kilka minut.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zostaw komentarz i udostępnij go w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz